Nieruchomości na sprzedaż i pod wynajem - Intra nieruchomościNieruchomości Olsztyn

Należymy do:

Federacja PPRN

Szybki kontakt

Provestia Anna Kurczycka
ul.Wyzwolenia 16/26
10-106 Olsztyn

tel: 501 413 290

Licencja Zawodowa
pośrednictwa w Obrocie
Nieruchomościami: 5571

Formularz kontaktowy

Rzetelni doradcy
Sprawdzone nieruchomości

Aktualności

 • Zarządca nieruchomości czy tylko administrator?

  Każda wspólnota mieszkaniowa ma obowiązek wyłonić swój zarząd, który ma wiele obowiązków. Jednak dzięki odpowiednim przepisom prawnym, zarząd może scedować swoje obowiązki na osobę trzecią jak również wyspecjalizowaną firmę, która zajmie się kompleksowo obsługą nieruchomości. Wielu właścicieli nieruchomości narzeka, że zarządca nieruchomości zajmuje się jedynie administrowaniem nią oraz że jest to tylko zbędny comiesięczny koszt. Czy tak jest naprawdę? Czym różni się zarządca nieruchomości od administratora?

 • Energooszczędność zrewolucjonizuje budownictwo

  Polski sektor budowlany czekają poważne zmiany związane z wprowadzeniem w życie przepisów unijnej Dyrektywy 2010/31/EU w sprawie charakterystyki energetycznej budynków – wynika z analizy przeprowadzonej przez Krajową Agencję Poszanowania Energii. Nowe regulacje wymuszą stosowanie przez producentów i deweloperów nowych, ekologicznych i energooszczędnych technologii oraz rozwiązań konstrukcyjnych. Ponadto nastąpi wzrost zainteresowania i sprzedaży materiałami oraz urządzeniami podnoszącymi standard energetyczny budynków.

 • Koniunktura w budownictwie: sierpień najgorszy od 12 lat

  Jak policzył GUS, tak pesymistycznie koniunktury w budownictwie w sierpniu nie oceniano od dwunastu lat – minus 16. Również gorzej niż w lipcu przedsiębiorcy oceniają sytuację finansową, a także bieżący portfel zamówień. Firmy budowlane deklarują wykorzystanie swoim mocy produkcyjnych na 75%. Duże firmy zapowiadają duże redukcje zatrudnienia.

 • Podatek katastralny - co to takiego?

  Nieruchomości mogą być opodatkowane jednym z trzech podatków - podatkiem od nieruchomości, podatkiem rolnym lub podatkiem leśnym. Obecnie obowiązuje opodatkowanie powierzchni nieruchomości.